Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

Symfonický orchestr Českého rozhlasu na zámku Blatná

Symfonický orchestr Českého rozhlasu patří k nejvýznamnějším českým orchestrům současnosti. Soubor se skládá z více než 100 vynikajících hráčů, kteří jsou organizování v 15 nástrojových skupinách. SOČR je častým hostem nejen významných českých festivalů, ale i uznávaných hudebních akcí v celé Evropě a v Japonsku.

Na zámku Blatná se SOČR představí v čele se svým šéfdirigentem a uměleckým ředitelem, německým umělcem světového renomé, Alexanderem Liebreichem. Ten ke spolupráci přizval špičkového německého violloncellistu Albana Gerhardta, který vystupuje s nejvěhlasnějšími světovými orchestry, jakými jsou Berlínští filharmonikové nebo Newyorská filharmonie.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu vystoupí v samotném srdci zámeckého parku, který je přirozeným prostředím daňků a pávů. Jedinečná atmosféra vodního zámku Blatná a jeho pozoruhodná architektura slibují nezapomenutelný večer.

Ve spolupráci se Symfonickým Orchestrem Českého rozhlasu, Jihočeským krajem, Velvyslanectvím Řecké republiky, Prague Society a Blatenskou rybou.