Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

PARK

Zámecký park s rozlohou 42 ha patří k nejpůvabnějším místům v regionu. Veřejnosti je celoročně přístupný, lidé tento park navštěvovali už za dob Ferdinanda Hildprandta.

Původní oboru nechal začátkem 19. století upravit v přední části ve stylu anglického parku František (Franz) Hildprandt. Zádní část parku byla uchována v původní podobě se “sejpy” (pozůstatky dávných rýžovišť zlata), porostlými letitými stromy.
Celý park je protkán potůčky, mostky a cestičkami s nádhernými alejemi. V roce 1810 současně s výstavbou nové silnice nechal baron František vybudovat v jihozápadní části parku uměle vytvořené návrší se skalami, a v něm pak vytvořit jeskyně propojené kamennými chodbami. V dobách napoleonských válek poskytla tato úprava parku práci a výdělek tehdejším obyvatelům panství. V parku bývala také oranžérie, divadlo, švýcarský dům, myslivna a střelnice, ale tyto stavby už patří minulosti. Dnes zůstal v parku jen empírový dům, kde žije rodina Hildprandtů.
Oblíbenou atrakcí zámeckého parku je početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně pasou a jsou velmi krotcí, stejně jako hejno pávů. Ozdobou parku je mnoho letitých dubů. 

 

Otevírací doba

Park je otevřen denně v letním období od 6:00 do 20:00 (15. březen - 14. říjen) a v zimním období od 6:00 do 18:00 (15. říjen - 14. březen).

 

Vstupné

Jednorázové vstupné činí 30 Kč, cena za celoroční permanentku je 300 Kč. Děti do 6 let v doprovodu dospělé osoby a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup do parku zdarma. Požadavek na vstup s kočárkem je potřeba při nákupu nahlásit. Rybáři platí jednorázový manipulační poplatek 100 Kč při první registraci, pro další období je jim nová permanentka zdarma vyměněná za starou.
Jednorázové vstupné lze zaplatit pomocí mincovního automatu u hlavního vstupu do parku (vhazujte přesnou částku 30,-Kč, automat nevrací), nebo v zámecké pokladně v rámci její otevírací doby. Permanentku lze zakoupit výhradně v zámecké pokladně v rámci její otevírací doby.

.

Kudy do parku

Hlavní vstup je umístěný přímo na nádvoří zámku a druhý vstup se nachází u Sokolovny. Vstup u Sokolovny je oboustranně přístupný pouze pro držitele permanentek, držitelé jednorázových vstupenek tudy mohou park pouze opustit (z technických důvodů nemají tuto možnost návštěvníci s kočárkem či invalidním vozíkem, protože brána u Sokolovny nedisponuje otevírací brankou, jako je tomu u brány na nádvoří zámku).
Pravidla parku 
Do parku není povolen vstup s jízdním kolem, stejně jako vstup na trávník. Psi musí být v parku vždy na vodítku. Kompletní návštěvní řád parku najdete v prostorách nádvoří zámku.

Příjem z prodeje vstupenek a permanentek do zámeckého parku slouží výhradně k udržování zámeckého areálu, aby byl co nejpříjemnějším místem k návštěvě. Děkujeme za přízeň a přejeme hezké toulání a příjemně strávený čas v zámeckém parku.