Kontaktujte nás na +420 383 422 934,  +420 734 651 505, nebo na info@zamek-blatna.cz

    

Donau Philharmonie Wien Orchestra

Připojte se k nám na nádvoří zámku Blatná 31. srpna v 19:00. Můžete se těšit na velkolepý hudební večer s orchestrem Donau Philharmonie Wien, kde zahrají oblíbené hity z hollywoodských filmů, jako jsou Piráti z Karibiku, Schindlerův seznam, Forrest Gump a Hvězdné Války a díla známých skladatelů jako Dvořák, Strauss, Puccini, Bellini a další.

Orchestr byl založen v roce 2000 a skládá se ze sólistů a komorních hudebníků z různých evropských zemí. Orchestr vede dirigent Manfred Mussauer, který studoval muzikologii, dirigování, klarinet a zpěv ve Vídni a v Mnichově. Na Salcburském festivalu pracoval jako asistent dirigentů Herbert von Karajan, James Levine a Horst Stein. Mussauer debutoval v roce 1994 jako dirigent Moravské filharmonie. Od té doby spolupracoval s orchestry z celé střední Evropy, jako je Maďarská národní filharmonie, Maďarský symfonický orchestr, Norimberský symfonický orchestr, Pražský komorní orchestr a Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Jako hlavní dirigent orchestru Donau Philharmonie Wien Mussauer proměnil svůj soubor na moderní, mezinárodně uznávaný orchestr. Za jeho působení vzniklo více než 230 CD a uskutečnilo se mnoho vystoupení na festivalech, v hudebních sálech a v divadlech po celé Evropě a ve Spojených státech. Je naším potěšením uvítat Donau Philharmonie Wien 31. srpna na zámku Blatná.

Orchestr bude doprovázen zpěvem brilantní rakouské sopranistky Heidi Manser, která studovala ve Vídni se známými operními pěvci, jako jsou Edith Lienbacher, Walter Berry a Gottfried Hornik. Vystupovala v hlavních rolích v operách Mozarta, Rossiniho, Webera a v koncertních síních a festivalech po celém světě, jako jsou Musikverein a Konzerthaus ve Vídni, Tonhalle v Curychu, Residenzkonzerte v Mnichově a Calwer Klostersommer.

Vstupenky budou k zakoupení na místě za 200 Kč. Budeme se na Vás těšit!