Naše alpaky

Bella

Bella je stříbrošedá alpaka Huacaya. Narodila se ve Wermsdorfu v Německu, na farmě Zauberland Alpacas. Z našich alpak je nejstraší - narodila se 22. května 2021! Bella je nejodvážnější a nejaktivnější, je to přirozená vůdkyně stáda. 
 
Alpačí zajímavost: Stáda alpak mají často samozvaného vůdce, který nejen že na celé stádo dohlíží, ovlivňuje ale také chování všech alpak ve stádě. Vůdce stáda, v našem případě vůdkyně Bella, chodí vždy první i při procházkách zámeckým parkem. 
 
Belliným patronem je Pavel Horváth! Pavel je česká fotbalová hvězda. Většinu své kariéry působil v klubu Viktoria Plzeň. Celkem odehrál přes 400 zápasů a vstřelil úctyhodných 82 gólů! Je nám ctí přivítat Pavla společně s Bellou do naší zámecké rodiny!
Image

Esmeralda

Esmeralda je černá alpaka Huacaya. Narodila se 10. června 2021 na farmě Zauberland Alpacas v německém Wermsdorfu. Esmeralda je velmi hodná a přátelská a obvykle ji můžete vidět v blízkosti Diega, který ji následuje na každém kroku. Její maminka vyhrála titul pro nejkrásnější černou alpaku na největší výstavě v Německu v roce 2014. 
 
Patronkou Esmeraldy je Dana Batulková! Dana je divadelní a filmová herečka, která začínala svou kariéru s Volným spojením režisérů a poté v pražském divadle Komedie. V poslední době se objevila v sitcomu Comeback, nebo televizních seriálech Gympl a Slunečná, zazářila také v taneční soutěži StarDance. Je nám ctí přivítat ji a Esmeraldu v naší milé rodině!
Image

Diego

Diego je stejně jako Bella a Esmeralda alpaka Huacaya. Jeho čumáček je krásně bílý a tělíčko má růžově hnědé. Je to náš benjamínek, narodil se 25. července 2021 ve Wermsdorfu v Německu, na farmě Zauberland Alpacas. Diego je velmi klidný, přátelský a společenský. Rád potkává nové lidi - obzvlášť pokud mu dají něco dobrého na zub. 

Diegovou patronkou je Mariana Prachařová! Mariana je influencerka, zpěvačka a herečka, které pochází ze známé herecké rodiny. Marina je aktivní jak na YouTube, tak na Instagramu, kde má téměř 200 tisíc sledujících. Má také svůj podcast "Sarkastický kafe". Je nám ctí přivítat Marianu a Diega do naší zámecké rodiny!
Image

Patroni našich alpak:

Image
Zleva do prava: Pavel Horváth, Mariana Prachařová, Dana Batulková, a Stephanos Germenis-Hildprandt (současný majitel zámku Blatná)

Alpaky

Alpaky jsou přátelská, inteligentní, stádová zvířata. Jsou menší než lamy a pochází Jižní Ameriky, kde je před více než 6 000 lety domestikovali Inkové. Alpaky se chovají pro svou vlnu, která je nejkvalitnější vlnou na světě. Při procházce s alpakami si na vlnu můžete sáhnout a na vlastní kůži cítit, jak je příjemná a hebká. Alpaky jsou velmi společenská zvířata, která se učí nápodobou jedna od druhé. Svou známé svou svérázností a věřte nám, že každá z nich má svůj charakter a je jedinečná. Zarezervujte si setkání a procházku s alpakami. Bellu, Esmeraldu a Diega si budete moci pohladit a dát jim i něco dobrého. Společně si projdeme celý zámecký park.
Image